زانتان گام یک پلی ساکارید با وزن مولکولی بالا است که با فرآیند تخمیر میکروبی و از تخمیر گلوکز ، لاکتوز با ساکاروز تولید می شود که در پایداری بسیاری از سیستم های بر پایه آب موثر است و ویسکوزیته آن در دامنه وسیعی از PH ، درجه حرارت و غلظت های نمک ثابت و محیط های آنزیمی ثابت می ماند . در آب سرد و گرم حل می شود و حتی در مقادیر کم محلول بسیار غلیظ تولید می کند و به همین دلیل در صنایع غذایی کاربردهای فراوانی دارد .

زانتان گام پلیمری طبیعی است که از یک نوع باکتری به نام زانتاموناس کامپستریس گرفته می شود. این باکتری پس از کشت مقدماتی و تلقیح در آزمایشگاه و کلونی سازی وارد رآکتور بیوشیمیایی می شود که کاملا استریل بوده و ابزرآلات بسیار دقیقی جهت کنترل شرایط فرآیند روی آن نصب شده است. تنظیم دما، تنظیم میزان اکسیژن محلول در رآکتور، شرایط همزن و دور آن، شرایط هوادهی و پارامترهای مهم دیگری در سنتز این بیوپلیمر نقش دارند.

کاربرد اصلی زانتان گام غلظت دهنده و افزایش دهنده ویسکوزیته است. در صنایع غذایی به عنوان غلظت دهنده سس، ماست و سایر فرآورده های لبنی، بستنی و برخی آبمیوه ها به کار می رود. در برخی محصولات از صمغ زانتان به جای سفیده تخم مرغ استفاده می شود.

در صنایع دارویی و بهداشتی در ترکیب خمیر دندان، رنگ مو، کرم ها و لوسیون ها غالبا این ماده مصرف می شود. همچنین صمغ زانتان در صنعت نفت، دارو سازی، رنگ های ساختمانی، نساجی، سرامیک، کشاورزی، راه سازی و معدن به کار برده می شود.

برای اطلاع از موجودی ، قیمت و نحوه سفارش کالا تماس بگیرید .